W dniach 03-04.06 odbył się kolejny - już 31. Diecezjalny Zjazd Chórów Dicezezji Pomorsko - Wielkopolskiej. Tym razem gospodarzem naszego spotkania była parafia w Kaliszu, dla której była to również okazja do świętowania wspaniałego jubileuszu 160-lecia Ewangelickiego Towarzystwa Śpiewaczego.          

W sobotnie popołudnie przyjechaliśmy do położonego nieopodal Kalisza  - Gołuchowa.      Tu, po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy od wspólnej próby połączonych chórów pod dyrekcją miejscowej dyrygentki p. Renaty Ceroń. Później nadszedł czas wspólnego posiłku, zabawy, integracyjnych spotkań i rozmów, spacerów nad pobliskie malownicze jezioro oraz niespodzianki wieczoru - czyli karaoke…

Niedzielnym porankiem wyruszyliśmy do Kalisza, gdzie w parafialnej kaplicy mogliśmy wspólnie przeżywać społeczność świątecznego, spowiednio - komunijnego nabożeństwa        w dniu Zesłania Ducha Świętego. Gościem honorowym i kaznodzieją był Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego ks. bp Jerzy Samiec.

Po nabożeństwie i krótkiej przerwie na kawę udaliśmy się do budynku dawnego kościoła luterańskiego w Kaliszu (dziś katolickiego kościoła garnizonowego) w którym odbyła się cześć koncertowa naszego chóralnego spotkania. W wyniku losowania kolejności występów nasz chór wystąpił jako pierwszy… Zaśpiewaliśmy trzy pieśni: "Bliżej o bliżej", "Ujmij o Panie moją dłoń" oraz "Ufaj i wierz".

Po występach wszystkich chórów parafialnych - Torunia, Piły, Sopotu, Bydgoszczy, Koszalina, Rypina, Poznania, i Kalisza przyszedł czas na wspólny występ połączonych chórów, które zaśpiewały trzy pieśni: "Na skale kościół stoi", Święta miłość Jezusowa" oraz "Pan jest światłością". Na zakończenie spotkania chóry otrzymały pamiątkowe statuetki. Po wspaniałym koncercie i duchowym posileniu, pozostało nam zjeść jeszcze dzięki gościnności naszych gospodarzy wspaniały obiad i wyruszyć w powrotną (choć bardzo deszczową drogę do Torunia).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wyjazdu, naszym gospodarzom za wspaniałe przyjęcie i zgodnie z zapowiedziami zapraszamy na kolejny zjazd - za rok - do Lipna!