Każdego roku pierwszy piątek marca obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitwy. Został on zainicjowany pod koniec XIX wieku przez chrześcijanki z Ameryki Północnej. Od tamtej pory, każdego roku, porządek nabożeństwa oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet z innego kraju. W roku 2016, zapraszają nas do wspólnej modlitwy kobiety z Kuby.  Teksty, pieśni    i modlitwy przygotowały kobiety z ponad 20 różnych wyznań chrześcijańskich, jakie spotkać można na tej największej, najludniejszej karaibskiej wyspie.

W haśle tegorocznego spotkania: Przyjmijcie dzieci, przyjmijcie i Mnie zaczerpniętego z Ewangelii Marka (10, 13-16), gdzie Jezus pozwala dzieciom przyjść do Siebie i błogosławi je, kubańskie kobiety zawarły swoje nadzieje na harmonijne współistnienie wszystkich pokoleń, obawy o przyszłość ludzi młodych, poszukujących nowych perspektyw w życiu zawodowym i osobistym ale i niepokój  związany ze zmianami politycznymi i społecznymi w tym kraju.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę oraz spotkanie z kubańską muzyką i kuchnią:

 piątek 04.03.2016 r. o godz. 17.30 (kaplica)