Parafia Ewangelicko-Augsburska

w Toruniu

Światowy dzień Modlitwy ma swoją tradycję już od 1887 roku. Od 1927r. liturgia Światowego Dnia Modlitwy tworzona jest  przez  chrześcijanki różnych krajów a obecnie nabożeństwa odbywają się w ponad 170 państwach na całym świecie w pierwszy piątek maca. 

W parafii toruńskiej Światowy Dzień Modlitwy tradycyjnie świętowaliśmy w ekumenicznym gronie. W liturgii przygotowanej przez kobiety z Filipin aktywnie uczestniczyły panie z Klubu Inteligencji Katolickiej, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i naszej toruńskiej parafii.  W tym roku gościliśmy wśród gości ekumenicznych także panów(!)

Czytaj więcej...

Światowy  Dzień  Modlitwy  jest  międzynarodowym,  ekumenicznym, ruchem  modlitewnym  inicjowanym  i prowadzonym przez chrześcijańskie kobiety w ponad 180 krajach i mówiących w  ponad 1000 języków. Tegoroczne nabożeństwo w ramach Światowego Dnia Modlitwy odbędzie się 3 marca 2017 r. Chcemy wspólnie  modlić się za potrzeby świata oraz za Filipiny - kraj, który w tym roku przygotował liturgię. Filipinki zachęcają nas do wspólnej modlitwy słowami: „Wybacz nam, Boże, uwolnij nas od poczucia winy i zachęć nas, i wyzwól siłę do działania”.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę oraz spotkanie z filipińską muzyką i kuchnią: piątek 03.03.2017 r. o godz. 17.00 (kaplica ul. Strumykowa 8).

Tegoroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan  (18-25.01.2016) odbywał się pod hasłem: Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana (por. 1 P 2,9) Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Łotwy.

Jak co roku, chrześcijanie różnych wyznań spotykali się wspólnie, by szukać wspólnie w modlitwie, pieśni i refleksji nad Słowem Bożym dróg prowadzących do prawdziwej jedności.

W tym roku spotkaliśmy się w Toruniu:

- w Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja (16.01)

- w Rzymskokatolickiej Parafii pw. Chrystusa Króla (20.01)

- w Parafii Ewangelicko - Augsburskiej (24.01)

- w Parafii Polskokatolickiej Narodzenia Najświętszej Marii Panny (25.01)

View the embedded image gallery online at:
http://torun-luteranie.pl/ekumenizm#sigFreeId2b9b2d2cdc

 

 

Polecamy:

 

Oficjalna strona Kościoła

 

 Jubileusz Reformacji

 

 

 

 

 

 

Księgarnia Augustana