Światowy dzień Modlitwy ma swoją tradycję już od 1887 roku. Od 1927r. liturgia Światowego Dnia Modlitwy tworzona jest  przez  chrześcijanki różnych krajów a obecnie nabożeństwa odbywają się w ponad 170 państwach na całym świecie w pierwszy piątek maca. 

W parafii toruńskiej Światowy Dzień Modlitwy tradycyjnie świętowaliśmy w ekumenicznym gronie. W liturgii przygotowanej przez kobiety z Filipin aktywnie uczestniczyły panie z Klubu Inteligencji Katolickiej, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i naszej toruńskiej parafii.  W tym roku gościliśmy wśród gości ekumenicznych także panów(!)

Filipinki zachęciły nas do wspólnej modlitwy słowami: „Wybacz nam, Boże, uwolnij nas od poczucia winy i zachęć nas, i wyzwól siłę do działania.”

Tematem przewodnim były słowa: „Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy?” Rozważanie na ten temat, na podstawie tekstu z Ewangelii Mateusza 20,1-16 przygotowała mgr Elżbieta Walukiewicz.

Po części modlitewnej mogliśmy zakosztować smaków Filipin. Ze względu na rozpoczęty czas Wielkiego Postu i piątek, na naszym stole gościły dania postne – sałatka śledziowa, ciasto kokosowe i wspaniała zapiekanka z fasoli z ketchupem bananowym!

Wspaniała atmosfera, muzyka filipińska i przygotowane smakołyki nie przysłoniły problemów z którymi na co dzień borykają się kobiety na Filipinach przedstawione w prezentacji przygotowanej przez panią Nadzieję Hajduczenia i Elżbietę Walukiewicz.

Wszystkim obecnym dziękujemy za wsparcie i aktywny udział!