W 4. niedzielę czasu pasyjnego Laetare - 06.03.2016 r. miało miejsce drugie już spotkanie dla seniorów naszej parafii. (Pierwsze odbyło się w ciepłej, przedświątecznej atmosferze Adwentu).

Jest wiele osób, które ze względu na swój wiek lub oddalenie od centrum miasta, nie mogą brać udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Chcielibyśmy, aby  takie spotkania potkania dla seniorów odbywały się co najmniej trzy razy do roku  (Adwent, Pasja i Święto Żniw) i poprzedzone były nabożeństwem z Komunią Św. To zaproszenie dla naszych seniorów do społeczności Wieczerzy Pańskiej oraz wspólnego spotkania przy stole. Dla tych, którzy nie są  w stanie dotrzeć samodzielnie chcemy jako parafia pomóc w organizacji transportu na takie spotkanie.

Podobnie jak w czasie adwentu i to pasyjne spotkanie owocowało we wiele cennych rozmów i przemyśleń. Nasi seniorzy posiadają wiele cennych wspomnień i wiedzy, której młodsze pokolenie nie docenia, czasem nawet nie chce słuchać… Starsi bardzo chętnie chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Ze smutkiem patrzą na zabiegane dzieci i wnuki, które w natłoku obowiązków nie mają czasu na słuchanie opowiadań o historii rodzinnej czy tradycjach. Dopiero przy poszukiwaniach swoich korzeni  przychodzi chwila refleksji: "...babcia by wiedziała…" , "…dziadek coś kiedyś opowiadał…" - ale często jest już za późno, by te bliskie nam osoby zapytać, poprosić o radę.

Z taką - może mało optymistyczną, ale prawdziwą refleksją wypływającą z serc naszych seniorów kończyliśmy to spotkanie, ale także z przekonaniem i zachętą do tego, że warto przekazywać to, co wynika  z bogactwa ogromnej wiedzy i tradycji rodzinnych jakie noszą w sobie są nasi rodzice lub dziadkowie.

Kolejne spotkanie dla seniorów - w Święto Żniw. Zapraszamy!