W dniach 08-10.04. 2016 r. odbyło się  w naszej parafii diecezjalne szkolenie dla pracowników Szkółek Niedzielnych.

Warsztaty poprowadzili dla nas: Danuta Ostruszka, oraz Anna i Grzegorz Olek z Centrum Misji i Ewangelizacji. Do Torunia przyjechali przedstawiciele Parafii z Grudziądza, Poznania, Rypina (oczywiście nie zabrakło również gospodarzy.)

Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek wieczorem zapoznając się ze sobą i przedstawiając jak wyglądają różne formy pracy Szkółek Niedzielnych w naszych Parafiach. Sobotni, bardzo intensywny dzień, rozpoczął się od przedstawienia  "pokazowej" szkółki przeprowadzonej przez Anię Olek. Mieliśmy też możliwość zastanowienia się jaką rolę odgrywa Szkółka Niedzielna w  życiu  parafii i czy jest integralną częścią nabożeństwa niedzielnego oraz roku kościelnego. Po omówieniu poszczególnych punktów porządku spotkania dla dzieci, przyszedł czas na samodzielne przygotowanie niedzielnej szkółki dla toruńskich dzieci.

 

Miłą niespodzianką były odwiedziny Diecezjalnego Wizytatora  Lekcji Religii ks. Marka Loskota z Bydgoszczy oraz jego słowa zachęty do pracy z najmłodszymi członkami naszych parafii. Bardzo za to dziękujemy! Prowadzący dali nam możliwość i czas na wspólną modlitwę, rozmowy, wymianę doświadczeń, nie bali się stawianych przez nas pytań i chętnie słuchali o realiach pracy w diasporze.

Niedziela była pełna emocji zarówno dla prowadzących, uczestników ale i dla toruńskich dzieci w konfrontacji z nowymi "Ciociami". Bardzo budująca była dla nas atmosfera warsztatów, nowe znajomości, ale wspólny cel - angażowanie się w pracę z dziećmi. Czujemy się zachęceni do tej służby przez prowadzących, ale i siebie nawzajem. Szkolenie pozytywnie ukończyli wszyscy uczestnicy i otrzymali zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym to szkolenie mogło się odbyć,  - Parafii za gościnę, a Diecezji Pomorsko - Wielkopolskiej za wsparcie finansowe, a prowadzącym życzymy Bożego Błogosławieństwa w tej służbie!