W niedzielę, 04.09.2016 nasza parafia obchodziła szczególną uroczystość - 50-cio i 60-lecia  konfirmacyjnego ślubowania wierności Bogu i Kościołowi.

W oparciu o słowa z księgi Ezechiela 16,8: Związałem się z tobą przysięgą i zawarłem z tobą przymierze - mówi Wszechmocny Pan mogliśmy wspólnie z naszymi Jubilatami podziękować Bogu za ten miniony czas, za każdy przejaw Jego dobroci i prosić Go o wytrwałość, silę i wierność. 

Upływający czas rozproszył tych, którzy w toruńskim kościele w latach 1955/56 oraz 1965/66 przeżywali jako nastolatkowe swój dzień Konfirmacji. Tym bardziej cieszymy się, że pomimo wielu trudności, odległości, stanu zdrowie mogliśmy ten dzień świętować wspólnie z dziewiątką naszych Konfirmantów.

W obecności swoich najbliższych i zgromadzonych parafian nasi Jubilaci podchodzili - jak niegdyś do ołtarza, by  przyjąć błogosławieństwo i otrzymać pamiątkowe świadectwo. Całą uroczystość uświetnił występ chóru parafialnego, który dla swoich jubilatów i z ich udziałem (!) zaśpiewał dwie pieśni: „Pan dobry jest” i drugą, która wywołała szczególne wzruszenie : „Ty Panie znasz mą każdą drogę życia

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie w sali parafialnej, gdzie przy kawie i cieście był czas na rozmowy i wspomnienia.