Co można schować w skrzyni….? SKARB!! Ale jaki? Jak go znaleźć? Tymi pytaniami zaczęliśmy nasze tegoroczne wspólne przeżywanie zakończenia roku szkolnego. Nabożeństwo w tym dniu ma nieco inny charakter - wymaga od jego uczestników większego niż zazwyczaj udziału, także we współtworzeniu kazania…

Szukając odpowiedzi na pytania o to, co dla nas samych jest i powinno być największym skarbem mogliśmy wraz z najmłodszymi przypomnieć sobie że: "Mądrość jest cenniejsza niż korale, i żadne klejnoty jej nie dorównają".  (Prz 8,11). Tego skarbu warto wciąż szukać, dbać o niego, pomnażać go i dobrze wykorzystywać.

Nieco starsi spośród nas - korzystając z okazji, że dzień zakończenia roku szkolnego przypadł w Pamiątkę Wyznania Augsburskiego (25.06) przypomnieli sobie, że: "Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej" (teza 62 ks. Marcina Lutra). Mogliśmy zadać sami sobie pytanie    o wartość tego skarbu dzisiaj dla nas.

Uczestnicy szkółek niedzielnych, dzieci uczęszczające przez cały rok na lekcje religii lub spotkania młodzieżowe otrzymały pamiątkowe dyplomy, świadectwa i książkowe upominki.

Druga część naszego niedzielnego spotkania miała miejsce w budynku parafii i na jej podwórku. Razem z rodzicami, bawiliśmy się, śpiewaliśmy, graliśmy,  zajadaliśmy przysmakami i niezwykle miło spędziliśmy kolejne godziny.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za cały rok współpracy oraz za aktywną  pomoc w organizacji i przeprowadzeniu naszego spotkania. Naszym najmłodszym życzymy udanych wakacji i powrotu z nowymi siłami do nauki - już we wrześniu!