"Dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary” Ga 6,10Wiele autorytetów mówi nam dziś, że już nic nie będzie takie jak było do tej pory, że po doświadczeniu które przeżywamy, kiedy świat dosłownie musiał zwolnić w swoim szaleńczym biegu a nawet się zatrzymać, ludzie będą już inni, lepsi.


Może Bóg daje nam ten czas na złapanie dystansu do siebie i do innych, do nowych przemyśleń i refleksji.

Osobiście życzę sobie, żeby było w tym stwierdzeniu wiele prawdy, żebyśmy wyszli z tego doświadczenia zwycięsko.


Jednak pozostaną rzeczy niezmienne, które nie podlegają upływowi czasu, są  niezależne od jakiejkolwiek sytuacji w tym świecie. To Słowo Boga, obietnice Boże, oraz wartości do których się przyznajemy jako naśladowcy Jezusa Chrystusa.


Jedną z tych wartości jest solidarność z siostrami i braćmi w Kościele. Solidarność wyrażająca się w trosce o drugiego człowieka, modlitwie o niego oraz pomocy. Solidarność tych, którzy od Boga otrzymali więcej z tymi, którzy są aktualnie w potrzebie.


Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa jest ideą, która nie straci chyba nigdy na swojej wartości. Niesie ona bowiem pomoc finansową dla tych parafii, które troszcząc się o swoje kościoły, kaplice i plebanie nie są w stanie wykonać najpilniejszych remontów samodzielnie.


Od kilku lat inwestujemy również w młodzież i wspomagamy takie projekty jak: Warsztaty Muzyczne, Olimpiady, Zjazdy Ogólnopolskie.


Wierzymy, że również w tym roku, jako domownicy wiary z Warmii i Mazur, Małopolski, Wielkopolski, Polski centralnej, Pomorza i Śląska (Cieszyńskiego, Dolnego, Górnego) połączymy swoje siły i zbierzemy ofiary na wsparcie remontów budynków sakralnych oraz projektów młodzieżowych.

Skoro większość rzeczy ma być teraz inna, to i tegoroczna zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa również będzie inna.


Prosimy Was o składanie ofiar dając Wam Drodzy dwie możliwości:

 

  1. Przelew na konto bankowe Waszej Parafii z dopiskiem – ofiara na BPGA

 

  1. Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie luteranie.pl również z dopiskiem – ofiara na BPGA, link: TUTAJ


Każda suma, nawet najmniejsza, jaką zdołacie w tej chwili przelać będzie wykorzystana dla Kościoła!  Prosimy o Waszą ofiarność płynącą z serca dla współwyznawców w innych parafiach. Bóg zapłać!

 

Za Zarząd
ks. Marcin Makula