Drodzy Parafianie!  Bracia i Siostry w Chrystusie!

 

Z dniem 10.05.2020r. (niedziela) przywracamy odprawianie nabożeństw w naszym toruńskim kościele św. Szczepana. Uczestnictwo w nabożeństwach wiąże się jednak z określonymi obostrzeniami:

  • Maksymalna liczba osób na nabożeństwie wynikająca z aktualnych wytycznych wynosi: 14 osób.

  • Udział w nabożeństwie wiąże się z koniecznością noszenia maseczki ochronnej lub innego materiału, zasłaniającego usta i nos przez cały okres trwania nabożeństwa.

  • Podczas nabożeństwa zajmowane są wyłącznie wyznaczone miejsca uwzględniające konieczność zachowania co najmniej 2-metrowego odstępu (nie dotyczy rodzin).

  • Podczas nabożeństw korzystamy wyłącznie z wydrukowanych programów, lub własnych śpiewników przyniesionych z domu.

  • Ze względów sanitarno - epidemiologicznych toaleta w kościele będzie wyłączona z użytku.

  • Do odwołania wszystkie nabożeństwa będą nabożeństwami Słowa - tj. bez możliwości przystąpienia do Komunii Świętej. Nie odbywają się także zajęcia Szkółki Niedzielnej.

  • Wszystkie osoby starsze, z chorobami współistniejącymi i mające jakiekolwiek symptomy choroby zakaźnej takie jak: gorączka, kichanie, kaszel, uczucie rozbicia i bólu w kościach prosimy o pozostanie w domach i korzystanie z przekazów ewangelickich nabożeństw za pośrednictwem mediów.

Mamy świadomość, że niniejsze obostrzenia będą dla wielu z nas niedogodne. Jednakże ciągłe przedłużanie stanu zawieszenia odprawiania nabożeństw również nie jest właściwe.

Kwestą najbardziej delikatną jest ograniczona liczba osób na nabożeństwie. Chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć sytuacji odsyłania do domu osób "nadliczbowych". Prosimy więc o telefoniczny kontakt z informacją o zamiarze przyjazdu na nabożeństwo. Pomoże nam to zaplanować każdą niedzielę. (W przypadku dużej ilości zgłoszeń rozważamy możliwość organizacji drugiego nabożeństwa po popołudniu).

Telefony : (56) 622 31 54       lub      605 962 850

Chcemy wznowić spotkania dla zainteresowanych protestantyzmem, ale w formie spotkań online (za pośrednictwem aplikacji Skype lub Zoom). Osoby chętne proszone są o bezpośredni kontakt z Proboszczem Parafii celem ustalenia szczegółów.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie Państwo nasze zaproszenie, ale też ze zrozumieniem dostosujecie się do obowiązujących wytycznych. Polecając każdego i każdą z nas Bożemu prowadzeniu, pozostajemy do Waszej dyspozycji w każdej sprawie.

ks. Michał Walukiewicz

Rada Parafialna PEA Toruń